Fotografia dziecięca

Fotograf dziecięcy, mąż, tata.

W każdym z nas jest trochę dziecka. Jestem szczęśliwym ojcem, ale nie zapomniałem jak to jest być po tej drugiej stronie. Sesje dziecięce w Warszawie w moim studio, ale też na świeżym powietrzu i w domowym zaciszu.

Chrzest, urodziny, sesje brzuszkowe

img

Chrzest dziecka

Ważny moment w życiu dziadków, rodziców, jak i samych dzieci. Chwile, które warto zatrzymać na zawsze.

img

Sesje ciążowe

Ostatnie tygodnie wyczekiwania na ten moment pozwalają na chwile spokoju. Sesje ciążowe to mimo wszystko czas, aby się zrelaksować i zapamiętać ten piękny okres na długie lata.

Imprezy dziecięce

Kto nie lubił przyjęć urodzinowych. Prezenty, balony, słodycze i zabawa przez cały dzień. Dzień, w którym przychodzi do nas wiek, wręczyć nam kolejny rok warty jest zapamiętania nie tylko dla siebie, ale i dla całej rodziny.

Sesje świąteczne

Mikołaje, renifery, bałwanki, ciasteczka, misiaczki, prezenty, szyki, choinki, łosie i dziesiątki innych, które kojarzą nam się z tymi wyjątkowymi świętami. Zrób prezent sobie i swoje rodzinie a uśmiech na pewno zagości na waszych twarzach.
img

Sesje roczkowe

Zaczynasz chodzić, mówić mama i tata i świadomie się uśmiechać. Dlatego sesja roczkowa to idealny moment, aby zapamiętać to wielkie wydarzenie w życiu każdego człowieka na wiele, wiele lat.
img

Sesje rodzinne

Jedną ze składowych szczęścia jest rodzina, a fotografia rodzinna to nic innego jak zatrzymanie tego, co w życiu najważniejsze.

FOTOGRAF DZIECIĘCY

Każdy rodzic wie, że dziecko szybko rośnie i w trakcie rozwoju nabywa nowe umiejętności. Te, tak ważne dla nas chwile pragniemy jak najdłużej zachować w pamięci. Jednak w natłoku zajęć i upływu czasu, ulegają one zatarciu. Żeby to, co ulotne uchronić od zapomnienia, warto robić zdjęcia. Pozwolą one w przyszłości powrócić do wspomnień z dzieciństwa naszych już dorosłych dzieci.

Można tego dokonać samemu lub zwrócić się do zawodowego fotografa mającego doświadczenie w pracy z małymi dziećmi.

Fotografowanie pociech wbrew pozorom nie jest łatwym zajęciem, ponieważ dzieci z natury są dynamiczne i nie potrafią długo „usiedzieć” w jednej pozycji. Szybko nudzą się, bywają senne, kapryśne, głodne lub zwyczajnie zmęczone.

Sesję zdjęciową można zaplanować na łonie natury (park, plac zabaw) lub w pomieszczeniu. Profesjonalista wie jak sesję zdjęciową przekształcić w dobrą zabawę, w której dziecko będzie chętnie uczestniczyło. Dzięki tej umiejętności sesja będzie przyjemna i udana. Co najważniejsze, nie będzie męcząca dla dziecka.

Jednak najlepsze zdjęcia robione są dzieciom w trakcie zabawy, przez zaskoczenie. Wymaga to dużo czasu i cierpliwości. Zdjęcia robione z punktu widzenia osoby dorosłej nie wychodzą najlepiej. Dlatego warto przykucnąć i zrobić zdjęcia na poziomie oczu dziecka no i oczywiście z ukrycia. Ale właśnie takie zdjęcia, mimo że wymagają poświęcenia, mogą okazać się najlepsze, najciekawsze i bardzo zabawne.

Można też pokusić się o zrobienie zdjęć portretowych. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Od profesjonalisty wymagana jest umiejętność odkrycia w osobie fotografowanej (bez względu na wiek) pokładów subtelności, wrażliwości i uwydatnienia tych cech na zdjęciu. Należy też podkreślić walory estetyczne osoby fotografowanej. Jednym słowem uwidocznić na zdjęciu to coś, co nas charakteryzuje i sprawia, że jesteśmy jedyni i niepowtarzalni.

Zdjęcia portretowe wykonane małemu dziecku przez profesjonalistę utrwalają także jego szczery uśmiech, iskierki w oczach oraz zabawne minki. Spontaniczny uśmiech, zaciekawienie a nawet płacz wyrażają prawdziwe emocje, które wspominamy przez następne lata.