FOTOGRAF ŚLUBNY

Fotograf ślubny

Chwile, do których chcesz wracać przez całe życie

Ślub i wesele to ceremonie, które są wielkim świętem miłości, najpiękniejszego uczucia, jakie może nas spotkać. To dzień pełen emocji, szczęścia i wzruszenia. Ja, jako fotograf ślubny mam za zadanie uchwycić wszystkie ważne momenty i towarzyszące im emocje, abyście mogli do nich wracać w każdej chwili waszego życia.

Fotograf ślubny. Zdjęcia ze ślubu i wesela.

Trudno sobie wyobrazić ceremonię ślubną bez fotografa. Ten wyjątkowy dzień ważny jest dla każdej młodej pary i powinien być udokumentowany. Przed ślubem przyszli małżonkowie powinni zasygnalizować fotografowi ślubnemu swoje oczekiwania, to znaczy czy sesja zdjęciowa ma tylko dotyczyć ceremonii ślubnej, czy też ma być rozszerzona o zdjęcia wykonane w trakcie wesela a także w plenerze. O zrobienie zdjęć możemy również poprosić kogoś bliskiego, do którego mamy zaufanie. Robienie zdjęć przez osobę zaproszoną na uroczystość ślubną jednak niesie za sobą pewne mankamenty. Zdjęcia zrobione przez amatora mogą wyjść złej jakości, tzn. mogą być niewyraźne, niedoświetlone, poruszone. Poza tym gość weselny zajęty robieniem zdjęć nie będzie mógł w pełni uczestniczyć w przyjęciu, ponieważ to na nim spoczywa odpowiedzialność za wykonanie fajnych zdjęć.

Wybierając zawodowego fotografa ślubnego o nic nie musimy się martwić. Każdy profesjonalista przed przystąpieniem do pracy musi zapoznać się z miejscem zaślubin. Powinien też wiedzieć ile osób będzie uczestniczyło w uroczystości i gdzie będzie odbywało się przyjęcie weselne. Taka „wizja lokalna” oraz niezbędne informacje pozwolą na lepsze przygotowanie się do pracy. W przypadku znacznej ilości zaproszonych gości warto mieć do pomocy innego fotografa. Drugi fotograf ślubny może skupić się na robieniu zdjęć młodej parze z innej perspektywy. Mamy wówczas gwarancję, że uzyskamy więcej ciekawych zdjęć zrobionych we właściwym momencie, np. podczas wejścia panny młodej do kościoła, w trakcie składania przysięgi małżeńskiej, zakładania obrączek, składania życzeń, wyjścia młodych z kościoła.

Jeżeli wesele będzie zorganizowane w lokalu z ogrodem i pogoda będzie sprzyjała, to można pokusić się o wykonanie młodej parze sesji zdjęciowej w takim miejscu. Na sesję zdjęciową można  również umówić się w innym terminie i na zrobienie zdjęć wybrać np. park, ogród zoologiczny, las słynący z ciekawych okazów przyrody, łąkę, rzekę, jezioro, morze a także góry. Sesja zrobiona po uroczystości weselnej daje młodej parze poczucie komfortu, ponieważ nie trzeba już liczyć się z czasem. Zdjęcia wykonane na łonie natury z pewnością będą ciekawe i będą stanowiły prawdziwą ozdobę pamiątkowego albumu.